Cože?! Proč?! Hned se k tomu dostanu.

Nejprve bych vám chtěla říct, že název Lava New vznikl bez dlouhého přemýšlení, vůbec jsem tenkrát netušila, jak se můj malý projekt za skoro dva roky promění.

Pro změnu jména jsem se rozhodla především z těchto důvodů:

1. Název si nikdo nepamatuje
Ze začátku se mi zdál název Lava New originální. Vždyť vycházel z mého jména (Miroslava Nová). Postupem času jsem ale zjistila, že si ho lidé na první dobrou nepamatují, a hlavně neví, co si pod tímto názvem mají představit. Šperky, oblečení nebo zápisníky? Zjistila jsem, že název Myšlenkář funguje mnohem líp. Lidé si tento název rychleji zapamatují a spojí si s ním různé asociace, např. zápisník, kam si zapisuju myšlenky. A o tom to je.

2. Všechno je jinak
Myšlenkář jsem představila v září 2018 na Dyzajn marketu. Vyšla jsem s ním ven a neměla úplně jasno, co mě čeká. Prostě jsem chtěla tvořit něco, co dělá lidem radost a co mi dává smysl, ale neměla jsem vše úplně promyšlené – např. cílovou skupinu, vizi, marketing, strategii… Vše jsem řešila za pochodu a postupně se učila novým věcem. Což vlastně dělám pořád, podnikání je pro mě další možnost seberozvoje. Nyní už mám jasnější představu a vizi, kterou bych s názvem Lava New jen obtížně dosáhla.

3. Mám na to papír
Pak mě trochu popadl strach, aby mi někdo název Myšlenkář nevyfoukl před nosem. Takže jsem si podala registraci na ochrannou známku, čekala pár měsíců a je to doma. Když jsem začala uvažovat o změně názvu mého malého podnikání, tak název Myšlenkář byla jasná volba. A k tomu se i uvolnila zabraná doména myslenkar.cz, takže nebylo co řešit. Všechno to klaplo.


A co obnáší taková změna značky?

Celkem bych řekla, že je to náročná věc, ale na druhou stranu nic, co by se nedalo zvládnout. Hlavně to znamená převod webových stránek i eshopu pod novou doménu, a k tomu navíc: úprava webu a všech odkazů, změna loga, vytvoření nové emailové adresy, rebranding sociálních sítí, úpravy všech brandových věcí a grafických podkladů, aktualizace všech profilů spojených s mou značkou… Není toho málo.

Postupně budu měnit vše, ale prosím vás o trpělivost. Ještě nějakou dobu vám budou chodit zápisníky a doplňky se starým názvem. Doufám, že se vám změna názvu bude líbit tolik jako mně. Čeká mě teď hodně práce, ale těším se na ni. A vy se můžete těšit na nové obálky, zápisníky, přání i články.

Už teď se můžete podívat na e-shop.

Děkuju vám všem za objednávky a podporu, protože jen díky vám můžu tvořit. 🙂