Ahoj všichni,

příběh o tom, jak vznikl Myšlenkář, už víte, ale ještě moc nevíte, kdo Myšlenkář vytvořil. Proto bych se vám ráda představila. Nejen proto, abyste měli představu o tom, kdo pro vás tvoří a vymýšlí, ale také pro to, abych vám byla o něco blíž. Pokud jste příběh Myšlenkáře nestihli, tak je k přečtení tady.

Kdo jsem?
Jmenuji se Mirka a už od mala ráda tvořím a miluju papírnictví. Jako malá jsem chodila na Základní uměleckou školu v Ústí nad Labem, kde jsme zkoušeli různé výtvarné techniky a keramiku. Z té doby mám třeba tohoto čerta, který mi doma dělá radost už přes 20 let.

Gymnázium jsem vystudovala v německé Pirně, bakaláře v Mladé Boleslavi a magistra jsem ukončila v Praze 😊. Na magistrovi jsem si jako vedlejší specializaci zvolila manažerskou psychologii a sociologii, vždy mě totiž lákala témata okolo pozitivní psychologie, koučinku i osobního rozvoje.
Pracovala jsem ve velkých firmách jako Škoda Auto, Volkswagen nebo Innogy, ale po letech v korporátu jsem si uvědomila, že tam nejsem spokojená. Nechápala jsem proč. Měla jsem tam skvělé kolegy, denně jsem mluvila německy i anglicky, dělala jsem zajímavou práci, navíc v mezinárodní společnosti, kde byly skvělé benefity… Jenže potom mi došlo – dělám práci, která mě nenaplňuje. A tak jsem odešla a začala tvořit Myšlenkář.

Zásadní okamžik
Zlom nastal v roce 2018, kdy jsem se přihlásila na podzimní Dyzajn market. Nečekala jsem, že mě vezmou, ale opak byl pravdou. Musela jsem tak honem vyřešit věci jako stánek, jeho potisk, vizitky a děkovné karty, tisk zápisníku… Pak mě ještě napadlo, že by bylo hezké prodávat zápisník v sadě se záložkou a propiskou, k tomu jsem přidala motivační samolepky, zrcátka a magnetky… A už se to nabalovalo.

Moje práce není jen o kreativě. Podnikání jsem pojala jako seberozvojovou cestu, na které se učím pracovat s webovými stránkami, SEO, webovou analytikou, marketingem, pronikám do tajů sociálních sítí, učím se cenotvorbě, e-mail marketingu, focení, hledám zajímavé spolupráce, vyřizuju a balím objednávky, … K tomu všemu se učím pracovat s vlastními obavami a pochybami. Vždy jsem v sobě měla strach ukázat se, být vidět, ale to teď měním.

Čemu se nyní věnuju a co plánuju?
Nyní se zdokonaluju v grafických programech, jako jsou Photoshop, Illustrator a Indesign. Taky jsem začala malovat akvarelem, čímž vzniká více autorských kreseb do mých zápisníků a na další mé produkty. Připravuju totiž nové samolepkové listy, pohledy a přání, nové skicáky. K tomu nově navrhuju pro klienty věci na míru. To je další cesta, která se mi otevírá, a já se těším, kam mě zavede.

Jaká je moje vize?
Přála bych si, abyste si značku Myšlenkář okamžitě spojili s motivačními zápisníky, skicáky a sešity. Prostě pro doplňky, které vám pomohou vyjádřit a utřídit si všechny vaše myšlenky. Smyslem mé práce je inspirovat lidi k tomu, aby uměli pojmenovat své myšlenky a přání, aby dělali, co je baví. Taky bych si přála, aby své cesty lidi společně sdíleli. Chci vybudovat komunitu lidí, která se vzájemně inspiruje a podporuje.