„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.“
(Sri Chinmoy)

Můj příběh – jak to všechno začalo
Odešla jsem z korporátu, kde jsem pracovala jako specialista na krizové řízení a kontinuitu procesů. Moje práce obnášela dobře porozumět procesům ve společnosti, přípravu plánu pro krizové případy a jejich testování vč. nápravy. Časem jsem si uvědomila, že hledání chyb, rizik, potenciálních nebezpečí nebo problémů mě nenaplňuje, a přestala jsem v téhle práci vidět svůj smysl života. Najednou jsem si jasně uvědomila, že jsem to já, kdo má v rukou možnost volby a rozhodnutí, co chci ve svém životě dělat a mít. A tak jsem se rozhodla odejít. Odešla jsem s vizí, že si založím vlastní značku, která se bude zaměřovat na pozitivní přístup k životu, motivaci a osobní rozvoj a bude pomáhat nejen mně, ale i ostatním.

Myšlenkář
Začala jsem si zapisovat pozitivní věci a myšlenky. Díky pravidelnému zapisování a sebereflexi jsem zjistila, že dělám málo věcí sama pro sebe, často se kritizuji, neumím ocenit vlastní úspěchy a dost se porovnávám s ostatními. Když neumím ocenit své úspěchy, jak je pak můžou ocenit ostatní? Když věnuji tolik energie a času ostatním, kolik času a energie zbývá pro mě samotnou? Uvědomila jsem si, že moje přesvědčení “Já nejsem důležitá” mě jenom brzdí. A došla jsem k tomu,
že to můžu, a hlavně chci změnit.
Věřím, že všichni lidé mají v sobě schopnost dalšího rozvoje a změny myšlení, a proto také vznikl Myšlenkář – umožňuje tento rozvoj zaznamenat a pomáhá vybudovat si optimističtější pohled na svět a na sebe sama. Myšlenkář je nedatovaný zápisník pozitivních myšlenek, který pomáhá uvědomovat si radosti všedního dne, vděčnost a vlastní úspěchy. Spočívá v jednoduché metodě zaznamenávání si tří pozitivních věcí každý den, a to k těmto otázkám:

  • co se vám povedlo,
  • za co jste vděční,
  • co vám udělalo radost,
  • co jste pro sebe udělali,
  • na co se těšíte.

Myšlenkář se stane vaším průvodcem, který vám připomene, že na každém dni je něco krásného – jen je potřeba to najít, pojmenovat a uvědomit si to. Pravidelným zapisováním si vybudujete větší všímavost vůči pozitivním okamžikům ve svém životě a optimističtější pohled na svět. Každý týden končí jednoduchou sebereflexí, díky které si uvědomíte zásadní myšlenky z celého týdne a co byste chtěli dělat lépe. Zápisník je nedatovaný a vydrží celých 6 měsíců. Zapisovat si můžete kdekoliv – doma, v kavárně, ve vlaku, na cestách… Myšlenkář mám ve velikosti A5 i A6, která se vejde do jakékoli kabelky nebo
malé tašky. Někdy si zapíšu myšlenku přes den do malého Myšlenkáře a večer před spaním shrnuji celý den do Myšlenkáře v A5. Myšlenkář je pro všechny, které zajímá osobní rozvoj a kteří na sobě chtějí pracovat a udělat ve svém životě nějakou změnu.

A co jsem se naučila já? Během dne si víc uvědomuji drobné radosti a maličkosti, které mě dělají šťastnější a spokojenější. Díky zápiskům v Myšlenkáři se z nich pak těším i kdykoliv později, když už na ty miniaturní zážitky dávno zapomenu. Konečně se umím i pochválit a vymýšlím si aktivity a věci, které dělám jen pro sebe a své zdraví (např. konečně dodržuji pitný režim).

Zkuste to taky.